Brelok do kluczy

Brelok do kluczy

Category : Breloki , Internet , Reklama

Breloki wynaleziono głównie dla wygody użytkownika. Pęk różnych kluczy zawieszonych na kółku to już przeżytek. Dzisiaj klucze odróżniamy głownie po przymocowanych do nich brelokach. Breloki porządkują klucze a dzięki artystycznemu wykonaniu i różnorodnym kształtom nadają kluczom niepowtarzalny charakter. Brelok kształtem może też nawiązać do miejsca przeznaczenia klucza (brelok w kształcie domku do kluczy do mieszkania,w kształcie auta do samochodu), może stać się też miłym podarunkiem urodzinowym lub świątecznym dla najbliższych.

Breloczek do kluczy – często używana ozdoba doczepiana spinaczem lub łańcuszkiem do kluczy spiętych kółkiem lub karabińczykiem.

Materiał:

Najczęściej wykonana z:

  • metalu
  • tworzywa sztucznego
  • skóry

Funkcja estetyczna wykorzystywana jest m.in. przez firmy, które często używają breloczków jako gadżetów reklamowych. W takim przypadku breloczek ozdobiony jest nazwą firmy, jej logo lub nawiązuje kształtem i kolorem do łatwo rozpoznawalnego produktu (np. felgi markowego samochodu czy butelki napoju) albo maskotki.

Breloczek ma też znaczenie praktyczne, ponieważ zwiększa ciężar i objętość kluczy. W ten sposób utrudnia ich zgubienie. Na rynku dostępne są breloczki wzbogacone o urządzenia elektroniczne, ułatwiające odnajdywanie kluczy (reagują sygnałem dźwiękowym na gwizd lub klaskanie).

Funkcje breloków:

Breloczki mogą też pełnić dodatkowe funkcje, zwłaszcza jeśli są gadżetami reklamowymi.
Mogą mieć postać np:

  • otwieracza do butelek
  • schowka na żetony do wózków w supermarkecie
  • miniaturowego kalkulatora
  • scyzoryka
  • latarki diodowej

Konkurencję dla breloczków stanowią ostatnio tzw. smycze, które z racji możliwości zawieszenia na szyi  są bardziej eksponowane, a przez to atrakcyjniejsze jako gadżet reklamowy.

Osobną kategorię breloczków do kluczy są przywieszki, których zadaniem jest informowanie o przeznaczeniu klucza (lokalizacji zamka, do którego klucz pasuje). Ma to szczególne znaczenie tam, gdzie używanych jest wiele kluczy, wyglądających podobnie, a zatem wszędzie tam, gdzie znajduje się wiele zamykanych na klucz drzwi do różnych pomieszczeń. Przywieszki te mają zazwyczaj wytłoczony lub wygrawerowany numer pokoju, do którego dany klucz pasuje. W najprostszej spotykanej formie są to metalowe lub plastikowe plakietki, na których można napisać flamastrem odpowiednie oznaczenie lub do których można umocować papierową nalepkę z takim oznaczeniem.


Kontakt

OBSŁUGA KLIENTA
tel. (32) 30 80 007
wewn. 1 – poligrafia i reklama zewn.
wewn. 2 – gadżety i odzież
wewn .3 – pieczątki
wewn. 4 – wynajem billboardów
wewn. 5 – reklama w internecie
wewn. 6 – promocje
wewn. 7 – zaopatrzenie
wewn. 8 – rekrutacja
wewn. 9 – połączenie z konsultantem